Нині, застосування поліграфа (детектора брехні) дуже широко. І для того, щоб розібратися у всіх його можливостях, треба розуміти, що ж, власне, таке поліграф.
Під поняттям «поліграф» потрібно розуміти технічний пристрій, спеціально призначений для реєстрації кількох фізіологічних реакцій, які одночасно протікають в організмі людини, під впливом нервової системи.
Іншими словами, накладення спеціальних науково обґрунтованих методик контролю за швидкоплинними змінами деяких фізіологічних процесів людини, яка знаходиться в ситуації спеціально організованого спостереження, дозволяє з високою точністю виявити намагання приховати інформацію в рамках конкретних питань.
При цьому, необхідно розуміти - застосування поліграфа дозволяє визначити наявність або відсутність інформації, що приховується (іншими словами – брехні) тільки щодо конкретних дій, які могли мати місце в минулому. Відповідно, почуття та емоції, типу: «люблю», «хочу», «подобається» тощо, не можуть бути предметом дослідження на поліграфі.
Виходячи з вищевказаного, можна визначити основні напрямки застосування поліграфа:
- проведення розслідувань, щодо крадіжок грошей або матеріальних цінностей, розкрадання, нестача майна, виток службової інформації тощо з метою визначення осіб, які тією чи іншою мірою можуть бути причетні до цих діянь;
- перевірка кандидатів на роботу на предмет достовірності наданої ними про себе інформації; наявності негативних зв'язків (кримінал, конкуренти) або кримінального минулого; з'ясування справжніх мотивів працевлаштування й звільнення з попередніх місць роботи; шкідливих звичок у вигляді алкогольної чи наркотичної залежності, лудоманії; фінансових зобов'язань, тощо; всього, що, на думку потенційного роботодавця, може негативно вплинути на майбутню працю або компанію у цілому;
- перевірка працюючого персоналу компанії, спрямована на виявлення працівників, причетних до вчинення дій на шкоду інтересам підприємства чи правопорушень на етапі їх підготовки;
- при підборі та перевірці домашнього персоналу – тих людей, які безпосередньо входять у Вашу родину та мають безпосереднє відношення до її безпеки: водій, хатня робітниця, кухар, охоронець, няня та ін.;
- при вирішенні конфліктних ситуацій у сім'ї: подружня вірність, домагання, крадіжки, залежності…;
- захист власної честі та гідності – перевірка правоти особи, що її ініціює, коли в інший спосіб вона цього довести не може, тобто, коли немає інших доказів.
Наведений перелік можливого застосування поліграфа не є вичерпним.
Звернувшись до наших фахівців, Ви зможете отримати безкоштовну вичерпну консультацію з будь-яких питань застосування поліграфа (детектора брехні).